Bemærk
Denne artikel er flyttet fra en tidligere version af folkeskolen.dk, og det kan medføre nogle mangler i bl.a. layout, billeder og billedbeskæring, ligesom det desværre ikke har været teknisk muligt at overføre eventuelle kommentarer under artiklen.
12 | Frederiksberg Leif Andersen Frederiksberg Kommunelærerforening Gl. Kongevej 164, 4.th. 1850 Frederiksberg C |
13 | Dragør, Tårnby Christian Lyhne Danmarks Lærerforening Kreds 13 Præstefælledvej 37 2770 Kastrup |
14 | Hvidovre Flemming Ernst Hvidovre Lærerforening Kreds 14 Idrætsvej 73 2650 Hvidovre |
15 | Brøndby Bende Pøhler Brøndby Lærerforening Vibeholms Allé 11-15 2605 Brøndby |
16 | Høje Tåstrup, Ledøje-Smørum Lena Bøgh Lynge Danmarks Lærerforening Kreds 16 Valbyvej 4 2630 Tåstrup |
17 | Rødovre Stig Winther Hansen Rødovre Lærerforening Tæbyvej 5 C 2610 Rødovre |
18 A | Glostrup Ernst Øxner Glostrup Lærerforening Nyvej 16 2600 Glostrup |
18 B | Vallensbæk Torben Jens Staffe Vallensbæk Lærerkreds Nyvej 16 2600 Glostrup |
18 C | Ishøj Milton G. Pedersen Ishøj Lærerkreds Kreds 18C Jægerbuen 24 2635 Ishøj |
19 | Gentofte Vibeke R. Mortensen Gentofte Kommunelærerforening Strandvejen 84, st. tv 2900 Hellerup |
20 | Gladsaxe Henrik Poulsen Gladsaxe Lærerforening Buddinge Hovedgade 154 2860 Søborg |
21 | Ballerup Jon Kowalczyk Ballerup Lærerforening Bydammen 9 Postboks 22 2750 Ballerup |
22 | Lyngby-Tårbæk Jørgen Reedtz Lyngby-Tårbæk Kommunelærerforening Skovbrynet 44 2800 Lyngby |
23 | Herlev Bent Larsen Herlev Lærerforening Herlevgårdsvej 32 A 2730 Herlev |
24 | Søllerød Finn Bryde Søllerød Lærerforening Kongevejen 91 2840 Holte |
25 | Albertslund Claes Noel Hjort Danmarks Lærerforening Kreds 25 Stationstorvet 231 2620 Albertslund |
27 | Værløse Lis Staun Andersen Værløse Lærerforening Lille Værløse Skole Ryetvej 7 3500 Værløse |
31 A | Hørsholm Henrik Frobøse Hørsholm Lærerforening Hovedgaden 26, 2 2970 Hørsholm |
31 B | Birkerød Jørn Mohr Birkerød Lærerkreds 31B Johan Mantziusvej 3-5 3460 Birkerød |
31 C | Farum Jørgen Jark Farum Lærerkreds Postboks 121 3520 Farum |
32 A | Allerød Hanne Nielsen Allerød Lærerforening Kreds 32A Kærvej 8 3450 Allerød |
32 B | Hillerød-Skævinge Gry Kjerulf Hillerød-Skævinge Lærerkreds Sdr. Jernbanevej 27, 1. 3400 Hillerød |
33 | Slangerup, Stenløse, Ølstykke Flemming Albers Danmarks Lærerforening Kreds 33 Rørsangervej 13 3650 Ølstykke |
34 A | Frederiksværk, Hundested Elsebeth Guhle Frederiksværkkredsen Kreds 34A Jernbanegade 6 3300 Frederiksværk |
34 B | Græsted-Gilleleje, Helsinge Peter Berthelsen Holbo Herreds Lærerkreds Kreds 34B Græsted Stationsvej 10 3230 Græsted |
35 | Helsingør Elna Lebech Helsingør Lærerforening Æblehaven 57 3000 Helsingør |
36 | Fredensborg- Humlebæk, Karlebo Henriette Stein Kreds 36, Fredensborg- Humlebæk og Karlebo Jernbanegade 36 3480 Fredensborg |
37 | Frederikssund, Jægerspris, Skibby Vivi Guldborg Hansen Kreds 37, Fjordkredsen Byvej 24, 1. 3600 Frederikssund |
41 | Roskilde Niels Thulin Roskilde Lærerforening Vindingevej 9 C, 1. 4000 Roskilde |
42 | Bramsnæs, Gundsø, Hvalsø, Lejre, Ramsø, Skovbo Jytte Henriksen Lærerkreds 42 Kornerups Vænge 9 4000 Roskilde |
43 A | Greve Lise-Lotte Lange Greve Lærerforening Degnestræde 7 2670 Greve |
44 | Køge, Vallø Poul Erik Madsen Lærerkredsen for Køge og Vallø, Kreds 44 Bjerggade 12 4600 Køge |
45 | Solrød Lone Caspersen Solrød Lærerforening Egeparken 31 B, 3. tv. 2680 Solrød Strand |
51 | Bjergsted, Dragsholm, Nykøbing-Rørvig, Svinninge, Trundholm Jan Erik Olsen Odsherreds Lærerkreds Hovedgaden 39 Postboks 9 4573 Højby Sj. |
52 | Holbæk, Jernløse, Stenlille, Tornved, Tølløse Erik Bjørn Hansen Holbæk Lærerkreds Postboks 145 Østre Havnevej 3 4300 Holbæk |
53 | Dianalund, Gørlev, Hvidebæk, Høng, Kalundborg Reinhard Werner Vestsjællands Lærerkreds Elmegade 42, 1. 4400 Kalundborg |
54 | Fuglebjerg, Hashøj, Korsør, Skælskør, Slagelse Karl Sigsgaard Slagelseegnens Lærerkreds, Nygade 6, 1. 4200 Slagelse |
55 | Haslev, Ringsted, Sorø Anton Stensen Midtsjællandskredsen Nørregade 45 A Postboks 109 4100 Ringsted |
61 | Holmegård, Næstved, Suså Alice Jelsen Lærerkredsen for Næstved og Omegn Østergade 9-11 4700 Næstved |
62 | Fakse, Fladså, Præstø, Rønnede, Stevns Jan Mørkeby Østsjællands Lærerkreds Torvegade 14, 2. th. 4640 Fakse |
63 | Langebæk, Møn, Vordingborg Allan Sørensen Lærerkredsen for Vordingborg, Langebæk og Møn Marienbergvej 17 4760 Vordingborg |
64 | Nykøbing F., Nr. Alslev, Stubbekøbing, Sydfalster Bjørn Rasmussen Falsters Lærerforening Gartnervænget 4 4800 Nykøbing F. |
65 | Holeby, Maribo, Nysted, Sakskøbing Richard Samuelsson Danmarks Lærerforening Kreds 65 Museumsgade 34 4930 Maribo |
66 | Højreby, Nakskov, Ravnsborg, Rudbjerg, Rødby Ivar Rasmussen Vestlollands Lærerkreds Søndergade 16, 1. 4900 Nakskov |
71 | Allinge-Gudhjem, Hasle, Neksø, Rønne, Aakirkeby Kjeld D. Carlsen Bornholms Lærerforening Sct. Mortens Gade 18 3700 Rønne |
81 | Kerteminde, Langeskov, Munkebo, Nyborg, Ringe, Ryslinge, Ullerslev, Ørbæk, Årslev Irma Trebbien Østfyns Lærerkreds Strandvejen 12, 1. Postboks 106 5800 Nyborg |
82 | Odense Niels Munkholm Rasmussen Odense Lærerforening Kreds 82, Klaregade 19, 2. Postboks 1150 5100 Odense C |
83 | Bogense, Otterup, Søndersø Flemming Mortensen Nordfyns Lærerkreds Vestergade 3, Særslev 5471 Søndersø |
84 | Assens, Glamsbjerg, Haarby, Tommerup, Vissenbjerg, Aarup Anita Christensen Vestfyns Lærerkreds Vandværksvej 13, th. 5560 Årup |
86 A | Broby, Egebjerg, Fåborg, Gudme, Svendborg Torben Møller Petersen Sydfyns Lærerkreds Færgevej 32 Postboks 144 5700 Svendborg |
86 B | Rudkøbing, Sydlangeland, Tranekær Jan Heiberg Sørensen Langelands Lærerkreds Bellevue 1 C 5900 Rudkøbing |
86 C | Marstal, Ærøskøbing Lars Henrik Krogh Ærø Lærerkreds Postbox 26, Halvejen 24 5960 Marstal |
87 | Ejby, Middelfart, Nr. Aaby Heine Bækskov Kristensen Vends Herreds Lærerkreds Algade 68 5500 Middelfart |
91 | Augustenborg, Broager, Nordborg, Sundeved, Sydals, Sønderborg Anders Bondo Christensen Sønderborg og Omegns Lærerkreds Sct. Jørgensgade 18, 1. 6400 Sønderborg |
92 | Bov, Gråsten, Lundtoft, Rødekro, Aabenraa Per Sand Pedersen Aabenraa Lærerkreds Rådhusgade 8 C Postbox 121 6200 Aabenraa |
93 | Christiansfeld, Haderslev Dan Sønderskov Madsen Christiansfeld-Haderslev Lærerkreds Jomfrustien 22 A 6100 Haderslev |
94 A | Nørre Rangstrup, Vojens Claus Heiredal Nørre-Rangstrup - Vojens Lærerkreds Vestergade 35, 1. 6500 Vojens |
94 B | Gram, Rødding Bjarne Boulund Rødding/Gram Lærerkreds, Kreds 94B Sdr. Allé 15 6630 Rødding |
95 | Bredebro, Højer, Løgumkloster, Skærbæk, Tinglev, Tønder Ulrik Nielsen Tønder Lærerkreds Markgade 26, 1. 6270 Tønder |
101 | Bramming, Brørup, Holsted, Ribe, Vejen Jørgen C. Hingeberg Ribe-Malt Lærerkreds Grønnegade 25 B 6760 Ribe |
102 | Esbjerg, Fanø Kurt Abildgaard Esbjerg Lærerforening Jyllandsgade 22, 1. 6700 Esbjerg |
103 A | Blåbjerg, Blåvandshuk, Helle, Varde, Ølgod Kurt Pedersen Varde Lærerkreds Kræmmergade 10 6800 Varde |
103 B | Billund, Grindsted Arne V. Thomsen Grindsted - Billund Lærerkreds Vestergade 12, 1. 7200 Grindsted |
111 | Kolding, Lunderskov, Vamdrup Axel Jørgensen Kolding Lærerkreds Jernbanegade 3, 1. 6000 Kolding |
113 | Børkop, Egtved, Give, Jelling, Vejle Djon Bak Vejle Lærerkreds Langelinie 64 7100 Vejle |
114 | Horsens Anne Grethe Fyrstenberg Horsens Lærerforening Rubinvej 2 8700 Horsens |
115 | Nr. Snede, Tørring- Uldum Erik Bohn Skafte Danmarks Lærerforening Kreds 115A Postboks 12 7361 Ejstrupholm |
112 | Fredericia Kristian Jul Madsen Fredericia Lærerkreds Gothersgade 22, 1. Postboks 281 7000 Fredericia |
116 | Hedensted, Juelsminde Carl Rasmussen Hedensted-Juelsminde Lærerkreds Vejlevej 93, 1. 7140 Stouby |
117 | Brædstrup, Gedved Benny Obel Thomsen Brædstrup-Gedved Lærerforening Kreds 117 Banegårdsvej 33 8660 Skanderborg |
121 | Aulum-Haderup, Brande, Herning, Ikast, Trehøje, Åskov Helen Sørensen Herningegnens Lærerforening Pontoppidansvej 4 7400 Herning |
122 | Egvad, Holmsland, Ringkøbing, Skjern, Videbæk Preben Vils Pedersen Fjordkredsen, Kreds 122 Nørregade 22 A 6950 Ringkøbing |
123 | Holstebro, Ulfborg- Vemb, Vinderup Monica Stabel Nielsen Holstebroegnens Lærerkreds Nørregade 50, 2. Postboks 1345 7500 Holstebro |
124 | Lemvig, Struer, Thyborøn-Harboøre, Thyholm Else Marie Hansen Lemvig, Struer og Omegns Lærerkreds Søndergade 8 7620 Lemvig |
131 | Hørning, Odder, Ry, Skanderborg Paul Kejlberg Danmarks Lærerforening Kreds 131 Møllegade 52 B 8660 Skanderborg |
132 | Silkeborg, Them Kim Kristian Overbye Silkeborg-Them Lærerforening Hostrupsgade 39, 3. 8600 Silkeborg |
133 | Århus Jette Jensen Århus Lærerforening Grønnegade 80, 2. 8000 Århus C |
134 | Ebeltoft, Grenå, Midtdjurs, Nørre-Djurs, Rønde Hans Rechendorff Øst-Djurs kredsen Kreds 134 Århusvej 22 C, 1. 8500 Grenå |
135 | Hadsten, Rosenholm, Rougsø, Sønderhald Birgitte Hilmer Baktoft Danmarks Lærerforening Kreds 135 Virkevangen 17, Assentoft 8900 Randers |
136 | Randers Niels Jørgen Borgholm Randers Lærerforening Niels Ebbesens Gade 24 8900 Randers |
137 | Galten, Gjern, Hammel, Hinnerup Henning Pedersen Frijsenborgkredsen Torvegade 1 8450 Hammel |
138 | Langå, Mariager, Nørhald, Purhus Kurt Sørensen Kreds 138 Niels Ebbesens Gade 24 8900 Randers |
139 | Samsø Harald Sørensen Samsø Lærerkreds Nørreskiftevej 57 8305 Samsø |
141 | Bjerringbro, Hvorslev, Karup, Kjellerup Jørgen H. Lykkeskjold Midtjysk Lærerforening Torvegade 5, 2. 8850 Bjerringbro |
142 | Møldrup, Tjele, Viborg, Ålestrup Grethe Kühl Viborgegnens Lærerforening St. Sct. Peders Stræde 2, 3 8800 Viborg |
143 | Fjends, Sallingsund, Skive, Spøttrup, Sundsøre Leif Primdal Skiveegnens Lærerforening Østerbro 5 7800 Skive |
145 | Morsø, Hanstholm, Sydthy, Thisted Ole Skov Thy-Mors Lærerkreds Lilletorv 1 A 7700 Thisted |
151 | Arden, Hadsund, Hobro, Sejlflod, Skørping Johnny Kaj Lorentsen Østhimmerlands Lærerkreds Dommerhaven 5 9575 Terndrup |
152 A | Farsø, Løgstør, Nibe, Nørager, Støvring, Aars Gregers Winther Borup Vesthimmerlands Lærerkreds Søndergade 26 9600 Aars |
152 B | Brovst, Fjerritslev Bent Kjeldgaard Han Herreds Lærerkreds Fredensvej 6 9460 Brovst |
153 | Aalborg Bjarne Krogh Aalborg Lærerforening Nytorv 3 Postboks 1636 9100 Aalborg |
154 | Brønderslev, Løkken-Vrå, Pandrup, Åbybro Kjeld Mortensen Brønderslev Lærerkreds Grønnegade 52 9700 Brønderslev |
155 | Dronninglund, Hals, Sæby Steen Jørgensen Sydøstvendsyssels Lærerkreds Algade 2 9320 Hjallerup |
156 A | Hirtshals, Hjørring Ole Jensen Hjørring-Hirtshals Lærerkreds Amtmandstoften 4 9800 Hjørring |
156 B | Sindal Ole Petersen Sindal Lærerkreds Islandsgade 21 9870 Sindal |
157 A | Frederikshavn John Hansen Frederikshavn Lærerforening Havnegade 4, 1. 9900 Frederikshavn |
157 B | Læsø Flemming Vasegaard Læsø Lærerkreds Sdr. Kirkevej 3 A 9940 Læsø |
157 C | Skagen Svend Erik Floor Skagen Lærerkreds Hedeboskolen Nordsøvej 1 9990 Skagen |
163 | Sydslesvig Niels A. Nielsen Dansk Lærerforening i Sydslesvig Süderstr. 31 D-24955 Harrislee |
171 | Pensionerede Lærere i Københavns Omegn Inge Ellinor Lisberg De Pensionerede Læreres Kreds i Københavns Omegn Vingetoften 280 2730 Herlev |
181 | Landskredsen Danmarks Lærerforening Vandkunsten 12 1467 København K |