0   148

Stemmeprocent

JaNejStemme-
procentprocentprocent
Københavns Amt:
Kreds 1232,1%67,9%69,5%
Kreds 1319,2%80,8%94,2%
Kreds 1426,9%73,1%88,0%
Kreds 1518,9%81,1%85,9%
Kreds 1618,9%81,1%86,2%
Kreds 1718,8%81,2%90,7%
Kreds 18 A17,2%82,8%90,7%
Kreds 18 B19,8%80,2%93,1%
Kreds 18 C29,0%71,0%90,1%
Kreds 1947,0%53,0%75,9%
Kreds 2027,0%73,0%89,7%
Kreds 2118,5%81,5%91,7%
Kreds 2231,9%68,1%84,7%
Kreds 2325,2%74,8%85,1%
Kreds 2430,0%70,0%87,7%
Kreds 2541,6%58,4%81,3%
Kreds 2723,8%76,2%84,9%
I alt26,3%73,7%85,8%
Frederiksborg Amt:
Kreds 31 A27,7%72,3%84,0%
Kreds 31 B23,2%76,8%87,4%
Kreds 31 C19,9%80,1%86,8%
Kreds 32 A25,1%74,9%85,8%
Kreds 32 B31,3%68,7%83,0%
Kreds 3346,2%53,8%84,0%
Kreds 34 A51,7%48,3%89,1%
Kreds 34 B63,8%36,2%82,3%
Kreds 3551,8%48,2%82,3%
Kreds 3639,7%60,3%82,3%
Kreds 3730,5%69,5%86,3%
I alt39,1%60,9%84,4%
Roskilde Amt:
Kreds 4145,6%54,4%79,1%
Kreds 4225,1%74,9%87,8%
Kreds 43 A17,4%82,6%90,6%
Kreds 4433,7%66,3%84,5%
Kreds 4541,3%58,7%84,1%
I alt30,9%69,1%85,4%
Vestsjællands Amt:
Kreds 5132,7%67,3%83,4%
Kreds 5247,7%52,3%81,0%
Kreds 5374,0%26,0%81,9%
Kreds 5468,4%31,6%81,5%
Kreds 5569,0%31,0%78,7%
I alt59,2%40,8%81,1%
Storstrøms Amt:
Kreds 6152,0%48,0%81,7%
Kreds 6249,6%50,4%83,4%
Kreds 6346,8%53,2%79,1%
Kreds 6460,3%39,7%82,4%
Kreds 6572,8%27,2%79,9%
Kreds 6657,4%42,6%80,9%
I alt55,7%44,3%81,4%
Bornholms Amt:
Kreds 7144,2%55,8%83,7%
I alt44,2%55,8%83,7%
Fyns Amt:
Kreds 8165,1%34,9%76,6%
Kreds 8265,2%34,8%80,2%
Kreds 8366,4%33,6%87,9%
Kreds 8475,1%24,9%84,5%
Kreds 86 A72,8%27,2%80,5%
Kreds 86 B43,7%56,3%78,0%
Kreds 86 C81,0%19,0%87,8%
Kreds 8734,4%65,6%84,3%
I alt64,7%35,3%80,9%
JaNejStemme-
procentprocentprocent
Sønderjyllands Amt:
Kreds 9118,7%81,3%88,3%
Kreds 9227,8%72,2%83,9%
Kreds 9319,9%80,1%82,2%
Kreds 94 A32,1%67,9%77,1%
Kreds 94 B23,1%76,9%88,0%
Kreds 9532,9%67,1%81,5%
Kreds 16376,2%23,8%43,7%
I alt29,0%71,0%78,2%
Ribe Amt:
Kreds 10156,6%43,4%86,6%
Kreds 10279,1%20,9%92,4%
Kreds 103 A73,3%26,7%82,8%
Kreds 103 B63,7%36,3%89,5%
I alt69,7%30,3%88,2%
Vejle Amt:
Kreds 11169,3%30,7%86,7%
Kreds 11257,7%42,3%86,7%
Kreds 11373,1%26,9%81,0%
Kreds 11435,1%64,9%88,3%
Kreds 11570,1%29,9%81,6%
Kreds 11658,5%41,5%78,4%
Kreds 11736,4%63,6%85,8%
I alt60,3%39,7%84,1%
Ringkøbing Amt:
Kreds 12165,4%34,6%86,2%
Kreds 12270,2%29,8%78,0%
Kreds 12358,7%41,3%82,1%
Kreds 12473,9%26,1%87,0%
I alt66,7%33,3%83,9%
Århus Amt:
Kreds 13160,2%39,8%80,0%
Kreds 13232,3%67,7%79,9%
Kreds 13332,4%67,6%80,0%
Kreds 13442,7%57,3%77,5%
Kreds 13542,7%57,3%82,2%
Kreds 13634,3%65,7%83,2%
Kreds 13743,6%56,4%83,2%
Kreds 13843,7%56,3%81,5%
Kreds 13950,0%50,0%78,4%
I alt38,7%61,3%80,5%
Viborg Amt:
Kreds 14166,2%33,8%86,3%
Kreds 14263,1%36,9%81,8%
Kreds 14339,5%60,5%79,9%
Kreds 14554,5%45,5%83,0%
I alt55,1%44,9%82,4%
Nordjyllands Amt:
Kreds 15127,7%72,3%82,2%
Kreds 152 A53,7%46,3%82,0%
Kreds 15358,3%41,7%84,6%
Kreds 15472,9%27,1%85,9%
Kreds 15577,7%22,3%84,7%
Kreds 156 A80,0%20,0%84,3%
Kreds 156 B83,1%16,9%95,4%
Kreds 157 A58,6%41,4%76,1%
Kreds 157 B62,5%37,5%80,0%
Kreds 157 C71,4%28,6%89,2%
I alt61,5%38,5%83,9%
Kreds 18187,7%12,3%28,3%
>Landsresultat:
48,6%51,4% 82,5%

Artiklen fortsætter under banneret


Kommentarer

Man skal være registreret bruger for at skrive kommentarer på folkeskolen.dk. Som registreret bruger får du også mulighed for at tilmelde dig nyhedsbreve m.m.

OPRET PROFIL
{{ comment.author.name }} {{ '(' + comment.author.jobTitle + ')' }}
{{ comment.likeCount }}

{{ comment.title }}

Gem Annuler
Gemmer, vent venligst...
Klag
Kommentaren er slettet